ARVI Hakkında

Mücevherin sanatının doğduğu topraklardan, en eski ustaların kadim geleneklerinden doğan değer ARVI… Size, sevdiklerinize verdiğiniz değerin görünen yüzü… 

Deniz kabukları ve deri ile yapılıp üzerine boyayla desenler çizilen kolyeler tarihin ilk mücevherleridir… Arkeologlar onlar için 100 bin yıl öncesini gösteriyor. Madenler ve değerli taşlarla yapılan mücevherlerin kökenleri Anadolu ve etrafındaki topraklara dayanıyor. Mücevherler için değerli maden ve taşların ticareti bu topraklar üzerinde başladı.

Değerli madenler, altın ve gümüş diye tanımlanıyor. Değerli taşlar ise elmas, yakut, safir, zümrüt ve pırlanta diye sayılabilir. Bir de yarı değerli taşlar var: Opal, Topaz, Sitrin, Ametist, Aytaşı, Lapis Lazuli, Tanzanite, Turmalin, Morganite, Oniks, Malahit, Akuamarin, Akik, Kaplan Gözü, Sultanit ve Kehribar

Bu taşlar ve madenler değerli diye anılsa da… Kadim gelenekler ile usta ellerde şekillendikçe değerlerini artırmaktadır. ARVI, yüzyıllardır bulunduğu toprakların mücevher ve sanat geleneklerinin temsilcidir. Bir ustalığın bir sanatın yaşayan değerleri ARVI’dedir.. Ve ARVI bu değeri sizlere kolye, yüzük, küpe, alyans, bilezik, takı ve aksesurları ile sunmaktadır.

Çerez Kullanımı

Alışveriş deneyiminizi geliştirmek, hizmetlerimizi sunmak, müşterilerin hizmetlerimizi nasıl kullandığını anlayarak iyileştirmeler yapabilmek ve ilgi alanlarına göre özelleştirilmiş reklamlar da dahil olmak üzere reklamları gösterebilmek için çerezler ve benzeri araçları kullanmaktayız. Onaylı üçüncü taraflar da bu araçları, reklam gösterimimizle bağlantılı olarak kullanır.